امروز : پنجشنبه, ۰۳. مهر ۱۳۹۹
كتابخانه
چه کسی به جای من دفن شد PDF چاپ نامه الکترونیک

این جانب، مظاهر کریمی فرزند صفر علی در تاریخ ۱۳۴۳/۱۲/۱۵ در محله کرافشان از توابع شهر پیربکران در یک خانواده مذهبی به دنیا آمدم در آن زمان به این محله که در جنوب پیربکران واقع شده در روستای کرافشان می‌گفتند. منطقه‌ای زیبا و خوش‌ آب و هوا، در حاشیه زاینده رود.

من در خانه‌ای زندگی می‌کردم که تا وسط رودخانه کمتر از سیصد متر فاصله داشت . و از رودخانه تا منزلمان سه نهر آب به نام‌های((فرتخون))، ((جوچی)) و جوی((رارا)) قرار داشت که آب گوارا در تمام فصول در آن جاری بود و انواع درختان جنگلی و سبزه‌زارهایی که چشم هر بیننده‌ای را مبهوت و مجذوب خود می‌ساخت.


شب‌ها صدای آب رودخانه هنگام برخورد به ساحل و شانه‌های پل تاریخی ((بابا محمود))‌همچون لالایی مادر،‌روح و روان ساحل نشینان را نوازش می‌کرد.


روزها بازی کردن انواع مرغابی‌ها از جمله غاز و اردک در نهرها و صدای چهچه یلبلان در سبزه‌‌زارها هر رهگری را مجذوب خود می‌کرد.اینجا بهشت روی زمین بود و ما قدر آن را نمی‌دانستیم.


پدرم تک فرزند بود و به شغل بنایی مشغول بود. روزها در شرکت تهیه مواد ذوب‌آهن کار می‌کرد. پنج شنبه‌ و جمعه روزهای تعطیلی شرکت بود و برای کسانی که می‌خواستند، ساخت و ساز کنند، کار می‌کرد تا بتواند خرج و مخارج زندگی را فراهم کند. او هشت تفرزند داشت. دو دختر و شش پسر و علاوه بر آن باید به پدر و مادرش هم کمک می‌کرد. همیشه درحال کار و تلاش بود. شب‌ها که به خانه می‌آمد، به همراه دوستان صمیمی خود از جمله حاج شکرالله شکرگذار پد دو شهید که بعدها اوصاف او را خواهم گفت، درب مسجد را باز می‌کرد و آن‌ها را مهیّای فعالیت‌های مذهبی مثل منبر، روضه و کلاس قرآن می‌کردند.


فرزند پنجم خانواده بودم. پدرم اهل مسجد بود هم کنار خانه‌مان بود. در دوران طفولیت تا شروع تحصیل، اکثر اوقات همراه پدرم به مسجد می‌رفتم.

کتاب:چه کسی به جای من دفن شد

تالیف:مظاهر کریمی


پیام آزادگان اصفهان/

 
سه مزار براي يك شهيد PDF چاپ نامه الکترونیک

اين مجموعه نگاهي دارد به زندگي روحاني شهيد ، حجت الاسلام والمسلمين محمد حسن شريف طبع ، معروف به شريف قنوتي ، يكي از فرماندهان شجاع مقاومت 35 روزه ي خرمشهر كه اولين روحاني شهيد جبهه هاي حق عليه باطل است .

 
شكوه مقاومت PDF چاپ نامه الکترونیک

 

نويسنده : بيژ‍ن كياني

 

تصوير گر : عباس فلاحتي

 

ناشر : موسسه فرهنگي پيام آزادگان

 

بازسازي صحنه هاي اسارت و جلوه هايي از زندگي روزمره­ي آزادگان در زندان ، كاري است كه نقاش آزاده ، عباس فلاحتي كه خود ساليان طولاني ، رنج شكنجه و زندان را تجربه كرده است به سفارش موسسه­ي فرهنگي پيام آزادگان انجام داده است .

 
خنده بر زنجير PDF چاپ نامه الکترونیک

( گزيده خاطرات طنز آزادگان  در دوران اسارت )

 

نويسنده : بيژ‍ن كياني

 

ناشر : موسسه فرهنگي پيام آزادگان

 

كتاب خنده بر زنجير شامل خاطرات طنزي است كه آزادگان از دوران مقاومت خود در زندان هاي صدام بيان كرده اند و در حقيقت گوياي سرزندگي و نشاط آنان در آن شرايط دشوار مي باشد .

 
پيك رهايي PDF چاپ نامه الکترونیک

 

 

نويسنده : بيژ‍ن كياني( ديوان شعر نورالله عظيم زاده آراني )

ناشر : موسسه فرهنگي پيام آزادگان

آقاي نورالله عظيم زاده آراني متخلص به (صادق) ... راهي جبهه هاي جنوب گرديد و در عمليات رمضان شركت كرد و پس از مجروحيت به دست نيروهاي بعثي گرفتار شد .وي در دوران اسارت در زمينه شعر  خدمات ارزنده اي به هم بندان خود كرد و بخصوص با سرودن اشعار طنز روحيه بخش آن جمع محنت كشيده بود . ايشان اولين كسي بود كه در اردوگاه موصل 2 سرودن  شعر را آغاز كرد و ...

 
مطالب بیشتر...
<< ابتدا < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 18