امروز : جمعه, ۱۶. خرداد ۱۳۹۹
هیچ نماینده ای از سوی فدراسیون فوتبال تایلند جهت استقبال از تیم ملی ایران به فرودگاه نرفته است PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Esfehan   
سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۵۱

دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران در نامه ای نسبت به میزبانی و عدم همکاری مناسب فدراسیون فوتبال تایلند با کاروان تیم ملی ایران، به دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا اعتراض کرد.

 

فدراسیون فوتبال، مهدی محمد نبی در این نامه خطاب به آلکسی سوسی نوشته است: پیرو نامه دیروز 19 آبان 92 به کنفدراسیون فوتبال آسیا، در خصوص اقامت تیم ایران در تایلند، به اطلاع می رساند که فدراسیون فوتبال تایلند همکاری خوب و مناسبی با تیم ملی ایران نداشته است و در یک حرکت عجیب و غیرحرفه ای و غیر استاندارد یک هتل را برای اسکان دو تیم ایران وتایلند اختصاص داده بودند که خلاف عرف بین المللی بود.در حالیکه در بانکوک هتلهای با استاندارد بالا وجود دارد که تیم ها را به صورت مجزا می توان اسکان داد.

در این نامه آمده است: هیچ نماینده ای از سوی فدراسیون فوتبال تایلند جهت استقبال از تیم ملی ایران به فرودگاه نرفته وحمل و نقل و انتقال تیم ملی ایران را از فرودگاه به هتل انجام نداده اند.

این نامه می افزاید: علاوه براینها، توافقنامه ای که فدراسیون فوتبال ایران در خصوص امکاناتی که دراختیار تیم ملی تایلند درتهران قرار داده بود به فدراسیون فوتبال تایلند از هفته ها قبل ارسال کرده بود که متاسفانه فدراسیون تایلند، در خصوص انجام مفاد توافقنامه هیچ اقدامی انجام نداده است.

تیم ملی تایلند دربازی رفت، در هتل 5 ستاره استقلال به صورت مجزا اقامت داده شد و فدراسیون فوتبال ایران حداقل این خواسته را ازتایلند داشته که تیم ایران را در هتلی جداگانه و مشابه با شرایط هتل استقلال، اسکان دهد.

تیم ملی ایران برای برگزاری دیدار برگشت خود مقابل تایلند در مقدماتی جام ملت های اسیا 2015 در بانکوک بسر می برد. این دیدار روز جمعه آینده برگزار می شود و دیدار رفت دو تیم با نتیجه دو بریک به سود ایران خاتمه یافت.

ازآنجایی که تیم ایران هتل خودرا تغییرداده وبه هتل دیگری رفته است به همین دلیل از کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست می شود که به فدراسیون تایلند دستور دهد تا هزینه اقامت تیم ملی ایران از 13 تا 16 نوامبر را بر اساس قوانین تقبل کند.

فدراسیون فوتبال ایران توجه کنفدراسیون فوتبال آسیا را به مشکلات و اتفاقاتی که توسط باشگاه بوریرام یونایتد برای باشگاه استقلال ایران درمرحله یک چهارم پایانی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا درفصل گذشته و در تاریخ 18 سپتامبر در تایلند آمد جلب کرده که طی آن تیم بوریرام یونایتد رفتار حرفه ای با باشگاه ایرانی نداشته و مشکلات و ناراحتی های زیادی برای باشگاه ایرانی ایجاد کرده است.

این فدراسیون می افزاید:اینگونه حرکتها و رفتارهای غیرحرفه ای در تایلند در روزهایی که میزبان مسابقات بین المللی هستند مرسوم است. بنابراین فدراسیون فوتبال ایران از کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بالاترین نهاد ناظر برمسابقات آسیایی انتظار دارد که نگاه یکسانی به فدراسیون ها داشته باشد و درحالیکه این کنفدراسیون از فدراسیون فوتبال ایران در مسابقات مختلف می خواهد که تمام جزئیات میزبانی و برگزاری مسابقه را رعایت کند، به سایر فدراسیون ها مثل فدراسیون تایلند هم دستور و تذکر دهد و نظارت کند تا به تمام قوانین و بخش نامه های کنفدراسیون فوتبال آسیا احترام گذاشته و همه مسئولیت های مربوط به میزبانی را به نحو احسن انجام دهد.

خبرازادپور

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید