امروز : جمعه, ۱۶. خرداد ۱۳۹۹
گفت و گو با رئيس فدراسيون ورزشهاي پهلواني در حاشيه مسابقات لرستان PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Esfehan   
يكشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۵
 
اولين دوره مسابقات كشتي پهلواني جهان، جام جهان پهلوان تختي با قهرماني تيم‌ملي ايران در حالي در خرم‌آباد به پايان رسيد كه حرف و حديثهاي فراواني را در پي داشت چرا كه مربيان معتقد بودند ايران از شرايط ميزباني استفاده كرده است.اين در حالي است كه محمدرضا طالقاني، سرپرست فدراسيون پهلواني و ‌زورخانه‌اي تاکيد دارد با توجه به اينكه اين اولين دوره از رقابتهاي جهاني پهلواني بود  استقبال بي نظيري در خرم اباد  شد كه همين موضوع مشكلاتي را براي  ما بوجود آورد.

سطح مسابقات جام‌جهاني پهلواني چطور بود؟
همان طور كه مشاهده مي كرديد به لطف خدا خيل عظيمي از مردم به ورزشگاه آمده اند ضمن اينكه چند صد نفر هم در پشت درها مانده اند تا به سالن بيايند. به نظرم من وقتي  ‌‌25 کشور نماينده خود را به رقابت‌ها فرستادند، يعني اينكه سطح مسابقات بسيار بالا بوده است . كشورهايي چون تركيه – گرجستان و آذربايجان كه در اين رشته براي خود قدر هستند و پا به ميدان گذاشته اند  نشان‌دهنده اين است كه  که علي‌رغم اين‌که‌ براي اولين‌بار بود‌ اين مسابقات برگزار مي‌شد اما کيفيت بسيار خوبي داشته است .
شما گفتيد كه قصد داريد اين مسابقات را هر ساله برگزار كنيد .
انشااله اگر در اين فدراسيون ماندم حتما قصد چنين كاري را دارم همان طور كه مي دانيد ما لرستان را به اين دليل ميزبان اين مسابقات اعلام كرديم كه اسپانسر از اين شهر بود پس مي بايست اين مسابقه را در اين استان برگزار مي كرديم
گفتيد اگر در فدراسيون ماندم مگر قرار است است برويد امكان دارد به خاطر كانديدا شدن در فدراسيون كشتي باشد.
ببينيد منظورم اين نبود كه حتما از اين فدراسيون مي روم بالاخرخ انسان است و از فرداي خودش خبر ندارد اما درباره اينكه بحث كانديداي فدراسيون كشتي را مطرح كرديد بايد بگويم كه من اصلا قرار نيست  كانديدا شوم  و اگر خبري دراين باره منتشر مي شود شايعه است من الان رئيس  فدراسيون زورخانه هستم م نيازي ندارم به اينكه جايي ديگري بروم
برخي از مربيان از عملكرد داوران ناراضي بودند حتي يكي از كشتي گيران ما هم از داور ناراضي بود و بعد از اينكه  باختش اعلام شد از تشك كشتي بيرون نمي رفت شما در اين باره چه نظري داريد.
داوراني كه ما انتخاب كرده بوديم همه از با تجربه اي كشتي بودند بالاخره وقتي دو كشتي گير روي تشك مي آيند دست يكي به عنوان پيروز بالا مي رود و طبيعي است كه در برخي مواقع حاشيه هايي بوجود آيد همانطور كه اشاره كرديد مشكلاتي وجود داشت كه در نهايت با دخالت پيشكسوتان خاتمه پيدا كرد.
از حاشيه هاي اين مسابقه ايده حضور مرشد و خواندن سرودها بود چطور شد به اين نتيجه رسيديد.
ما بايد براي اينكه فرهنگ پهلواني خود را به ورزشكاران خارجي القا كنيم يك سري اقداماتي را انجام مي داديم كه قبل از مسابقات به اين نتيجه رسيديم و خدا را شكر الان هم از اين بابت راضي هستيم . نواختن آهنگ ساز و دهل لری و شمالي و تركي توسط مرشدها هم ورزشکاران خودمان را به وجد آورده بود هم خارجي ها را.
درباره اقدام  فردين معصومي بگوييد فكر مي كنيد كار او پهلوانانه بود.
من خودم از فردين معصومي درخواست کردم اين کار را انجام بدهد. چون او خسته بود و مي‌خواست کشتي نگيرد. من به او گفتم چون ميرزاپور جوان است، بهتر است که بروي و دست او را بلند کني. حتي خودم ميکروفن را به فردين معصومي دادم تا در‌باره اين حرکت صحبت کند. اتفاقا اين کار اثر بسيار خوبي به همراه داشت چرا‌که هدف اصلي ما از برگزاري اين مسابقات آن است که مرام پهلواني را ترويج دهيم.ضمن اينكه دوست داشتيم قهرماني در لرستان بماند.نوشته صابری
خبرازادپور
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید