امروز : دوشنبه, ۰۲. مهر ۱۳۹۷
اگر / دلنوشته PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Esfehan   
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۵

اگر

اگر امروز بوي خوش نرگس فضاي زيباي آسمان لاجوردي هر دل پاك را مملوء ازعشق ساخته، اگر با هر نگاه منظره‌اي از فداكاري و ايثار نمايش چشمان ما مي‌شود، و اگر غروب زيباي خورشيد هر روز نگران‌تر و رنگ آسمان بيكران هر روز تيره‌تر مي‌شود؛ از وجود يگانه مخلوقي است كه چشم‌ها همه از انتظار او تيره گشته، قلب‌ها به تپش افتاده و دست‌ها تا عمق آسمان بالا رفته است.

چگونه با او سخن بگويم كه شايد يكدفعه سخنم را بپذيرد و چگونه حاجت خود را به او يادآور شوم كه ديگر تاب گفتنم نيست و رمقي براي زبان خسته‌ام نمانده است.

الهي! اي درمان دردمندان، اي خورشيد جاويد دل عارفان، اي كه رحمان‌تر از تو كسي را نيست، اي كه تو از همه بخشنده‌تر و سخي‌تري؛ چه بار گناهي را به دوش مي‌كشيم كه بخششي درآن نيست تا حاجت‌روا شويم؟ و چه سنگيني بار معصيت داريم كه هر چه مي‌كوشيم ذره‌اي سبك نمي‌شود؟

من ديدم عاشقاني را كه به عشق تو جان باختند، و شنيدم حكايت جوانمرداني را كه بي‌هيچ خونبهايي خون دادند تا آبرو ندهند، و باور دارم حديث مردان بزرگي را كه غيرت كردند تا اسوه دين شوند، جان دادند تا به لقاء معبود برسند و در بهشت جاويد سكني گزيدند و «هم فيها خالدون».

و امروز هم شاهد عاشقان دلباخته ديگر تو هستم. چه سعادتي بهتر از اينكه بندگانت فداي تو شوند؟ و چه لياقتي بالاتر از شهادت؟

خوب مي‌دانم كه اگر امروز پا به اين جهان فاني گذاشته‌ام، جز كرم و لطف تو چيزي نيست، و خوب مي‌دانم كه بارها و بارها بندگانت را مي‌آزمايي تا ابليس خودخواه و مغرور را شرمنده سازي.

چه آشكاراست ظلم ظالماني كه با روي شرمنده از آزمايش تو بيرون آمدند. نبيني؟ اي خداي من! چه آسوده و راحت به بندگان تو هجوم مي‌آورند و نوگلان عاشق تو را پرپر مي‌كنند؟ چه بي‌شرمانه بندگان مخلص تو را مي‌رنجانند و مظلومانت را شكنجه مي‌دهند؟ و چه ناجوانمردانه به شرايع دينت حمله مي‌كنند؟ آيا نبيني كه آن‌ها تمام دنيا را تمام آخرتشان كرده‌اند؟

براي دستان خالي ما چه ياوري جز كشتي نجات توست؟ و براي قلب‌هاي شكسته‌مان چه اميدي جز وعده‌هاي صادقت؟

پس لطفت را از ما دريغ نفرما و ظهور و فرج آن نجات‌دهنده خود را زودتر بر ما فرود آور. باشد كه از ظلم و فقر و انتظار رهايي يابيم.

يا علي(ع)

فاطمه‌زهرا حاتمي

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید