امروز : يكشنبه, ۲۶. خرداد ۱۳۹۸
ورود پیکرهای 68 شهید گلگون‌کفن به کشور، دوشنبه سوم اسفندماه PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط موسسه پیام آزادگان خوزستان   
شنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۲

به سایت موسسه پیام آزادگان خوزستان خوش آمدید

 
الله
 

سردار باقرزاده

ورود پیکرهای 68 شهید گلگون‌کفن به کشور، دوشنبه سوم اسفندماه

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح از بازگرداندن پیکرهای 68 شهید گلگون‌کفن به کشور از مسیر دریایی بندر خرمشهر در دوشنبه سوم اسفندماه هم‌زمان با آغاز ایام فاطمیه خبر داد.


به گزارش اطلاع رسانی موسسه پیام آزادگان خوزستان سردار سیدمحمد باقرزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات جستجوی پیکرهای مطهر شهدای عملیات کربلای چهار با همکاری اداره‌کل بندر و دریانوردی خرمشهر در جزایر اروند از 27 دی‌ماه آغاز شد که در این مدت یک‌ماهه پیکر مطهر 68 شهید شناسایی شد.


فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: پیکر مطهر این شهدا در مناطق عملیاتی فاو، زبیدات، مجنون و جزیره ام‌الرصاص تفحص شده است.


وی در ادامه افزود: بعد از 29 سال توانستیم به جزیره ام‌الرصاص وارد شویم 40 شهید را در این منطقه شناسایی کنیم.


فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: پیکر مطهر این شهدا مربوط به عملیات والفجر هشت، تک عراق در فاو، عملیات‌های کربلای چهار، تک ایذایی والفجر هشت در منطقه ام‌الرصاص، منطقه کتیبان و پاسگاه زید، عملیات خیبر در جزیره مجنون و عملیات محرم و والفجر یک در منطقه زبیدات بوده است.


باقرزاده تصریح کرد: با توجه به اینکه تفحص شهدا در منطقه عملیاتی مقابل بندر خرمشهر در حال انجام است برای نخستین بار برنامه‌ریزی شده آیین استقبال از پیکر مطهر شهدا در آب‌راه اروندرود و در بندر خرمشهر با حضور مردم شهیدپرور منطقه برگزار شود.


وی افزود: عملیات تفحص شهدا به نام شهید فرزاد زنگنه بسیجی دلاوری که اخیراً در عملیات تفحص در کردستان عراق به شهادت رسید، نام‌گذاری شده است.انتهای پیام/ش

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید