امروز : سه شنبه, ۲۱. مرداد ۱۳۹۹
امنیت زائران حسینی PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۴۳

استاندار کربلا: ۴۰ هزار نیرو، امنیت زائران حسینی را در ایام محرم تامین می‌کنند

خبرگزاری تسنیم: استاندار کربلا اعلام کرد که ۴۰ هزار نیروی امنیتی در ایام سوگواری امام حسین علیه السلام مسئولیت حفظ امنیت جانی و مالی زائران را بر عهده دارند.

"عقیل الطریحی" استاندار کربلا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در بغداد با اشاره به تحرکات و تلاش برخی گروه‌های تروریستی برای ایجاد ناامنی در کربلا در ایام محرم تاکید کرد که  تروریست‌ها جرات نزدیک شدن به شهر را ندارند.

وی از آمادگی کامل استانداری برای برقراری امنیت و حفظ جان زائران در ایام محرم خبر داد و  افزود: روز گذشته  جلسه مشترک تمامی ارگان‌های امنیتی با حضور وزیر محترم کشور در ساختمان استانداری کربلا برگزار شد.

الطریحی به تدابیر امنیتی شدید نیروهای امنیتی روزهای عزاداری اشاره کرد و گفت: شمار نیروهای امنیتی در داخل کربلا را به 40 هزار نیرو افزایش دادیم و این تعداد مسئول امنیت جانی و مالی زائران حسینی در ایام عزاداری هستند.

استاندار کربلا انفجارهای چند روز پیش این استان را خطای امنیتی عنوان کرد و افزود: متاسفانه دستگاه‌های بمب‌یابی که از یک شرکت انگلیسی خریداری شده‌اند کار نمی‌کنند و نمی‌توانند بمب های جا سازی شده را کشف کنند ؛ برای همین در گذشته امکان ورود مواد منفجره به داخل استان وجود داشت اما هم اکنون استفاده از این دستگاه‌ها را به طور کلی کنار گذاشتیم و به نیروهای امنیتی دستور داده شده که باید شخصی خودروها و افراد را بازرسی کنند.

الطریحی از افزایش حضور زائران حسینی در مراسم امسال به رغم تهدیدات امنیتی تروریست‌ها خبر داد و گفت: عزاداران حسینی از اقدامات تروریستی نمی‌ترسند ، من به شما اطمینان می‌دهم ، در مراسم امسال نه تنها شمار زائران کم نخواهد شد بلکه به خاطر تهدیدات داعش نسبت به سال‌های گذشته بیشتر نیز خواهد شد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید