امروز : سه شنبه, ۲۱. مرداد ۱۳۹۹
فرزندان شهدا باید بهترین پیام رسان انقلاب اسلامی باشند PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط موسسه پیام آزادگان خوزستان   
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۰


موذنی : معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: فرزندان شهدا باید بهترین پیام رسان انقلاب اسلامی باشند و الگویی برای دیگران قرار گیرند.


به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان خوزستان به نقل از دفاع پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین "مؤذنی" معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید در نخستین همایش استانی مجمع فرزندان شاهد ایران اسلامی با بیان اینکه ظرفیت‌های بالایی در جامعه فرزندان شاهد و ایثارگر وجود دارد گفت: امروز شاهد هستیم فرزندان شاهد در عرصه‌های مختلف حضور دارند و می‌درخشند.


وی با اشاره به قرار داشتن در ایامی که به نوعی به امام سجاد (ع) تعلق دارد گفت: هر انقلابی دو چهره خون و پیام دارد و در این مقطع فرزندان شاهد پیام رسان انقلاب اسلامی هستند. دوران امام سجاد (ع) دوران بسیار سختی بود؛ بنی امیه که تصور می‌کرد با به شهادت رساندن امام حسین (ع) به اهداف خود می‌رسد، با دیدن عدم موفقیت به راه‌های دیگری رو آورد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد ادامه داد: آنان به ترور شخصیت روی آوردند، فشارهای اقتصادی را ایجاد کردند و سعی کردند مردم را در نادانی نگه دارند اما حرکت‌هایی که پس از عاشورا انجام شد مانع از موفقیت آن‌ها در رسیدن به اهدفشان شد. شرایط امروز ما هم مشابه همین وضعیت است و فرزندان شهدا باید راه شهدا را ادامه دهند زیرا انقلاب اسلامی به پای شهدا و فرزندان آن‌ها نوشته شده است.

حجت الاسلام مؤذنی تاکید کرد: فرزندان شاهد باید در همه عرصه‌ها فعال باشند. ما موظفیم آرمان‌های شهدا را پیگیری کنیم و در این مسیر باید با تکیه و توجه بر امور فرهنگی پیش برویم.

وی با ذکر حدیثی از حضرت علی (ع) گفت: ایشان می‌فرمایند تعجب می‌کنم از کسی که وقتی چیزی را گم می‌کند به دنبال آن می‌رود اما وقتی خود را گم کرد به دنبال آن نمی‌رود. این فرمایش اهمیت مسئله خودسازی را نشان می‌دهد و باید درسی برای همه ما باشد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد تأکید کرد: فرزندان شاهد باید بهترین پیام رسان انقلاب اسلامی باشند و الگویی برای دیگران قرار بگیرند. امروز جامعه ایثارگری در هر جایی که حضور دارد، گل سر سبد آنجاست و همین‌هاست که فرهنگ ایثار و شهادت را ترویج می‌دهد. سطح علمی فرزندان شاهد و ایثارگر افزایش چشمگیری دارد و این‌ها جای شکر دارند اما باید به مسئولیت‌های سنگین این مسئله هم توجه کرد.

انتهای پیام/


«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان خوزستان»»

آخرین به روز رسانی در شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۰
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید