امروز : پنجشنبه, ۰۳. مهر ۱۳۹۹
پافشاری اردوغان بر آموزش زبان عربی عثمانی PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط موسسه پیام آزادگان خوزستان   
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۲

رئیس‌جمهور ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که برای احیای پیوندهای آسیب‌دیده مردم ترکیه با ریشه‌های آنها، گنجاندن درس الفبای زبان عربی عثمانی، ضروری است.
 رجب طیب اردوغان بر لزوم گنجاندن درس الفبای زبان

عربی عثمانی در دبیرستان‌های ترکیه تاکید کرد.به گزارش واحد اطلاع رسانی پیام آزادگان خوزستان به نقل از خبرگزاری مشرق،رئیس‌جمهور ترکیه روز دوشنبه در اظهاراتی بر تلاش و عزم خود برای گنجاندن دروس الفبای زبان عربی عثمانی در دبیرستان‌های این کشور تاکید کرد. ادوغان گفت که «برای احیای پیوندهای آسیب‌دیده مردم ترکیه با ریشه‌هایمان، گنجاندن درس الفبای زبان عربی عثمانی، ضروری است».

حذف الفبای عربی عثمانی از زبان ترکیه در سال 1928 توسط مصطفی کمال آتاتورک انجام شد و پس از آن الفبای عربی جای خود را به الفبای لاتین داد.

طی هفته اخیر شورای ملی آموزش ترکیه که اعضای آن عضو دولت مورد حمایت اردوغان هستند، به اجباری کردن کلاس‌ها به زبان عربی عثمانی در مدارس دینی و نیز اختیاری شدن این اقدام در دبیرستان‌های عادی رای داد.

اردوغان در این باره گفت: کسانی هستند که می‌‌گویند این زبان نباید آموزش داده شود. زبان عثمانی در این کشور آموزش داده خواهد شد. این یک زبان خارجی نیست بلکه شکلی از زبان ترکیه است که هرگز دچار پیری و گذر زمان نخواهد شد».


انتهای خبر/


«« مؤسسه فرهنگی پیام آزادگان خوزستان»»

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۲
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید