امروز : سه شنبه, ۲۳. مهر ۱۳۹۸
اعلام عزای عمومی در قدس اشغالی به دنبال شهادت نوجوان فلسطینی PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط موسسه پیام آزادگان خوزستان   
دوشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۳

به سایت موسسه پیام آزادگان خوزستان خوش آمدید

 
الله
 


اعلام عزای عمومی در قدس اشغالی به دنبال شهادت نوجوان فلسطینی


گروه های ملی فلسطین در شهر قدس اشغالی به دنبال شهادت نوجوان 17 ساله به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در محله رأس العامود، امروز دوشنبه را عزای عمومی اعلام کردند.


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین، گروه های ملی فلسطین در شهر قدس اشغالی در بیانیه ای تمامی فرزندان ملت فلسطین را به تشدید عملیات های میدانی برای مقابله با اشغالگران دعوت کردند.


این بیانیه گروه های ملی فلسطین پس از آن صادر شد که نیروهای اشغالگر اسرائیل یکی از اعضای جنبش جوانان فتح در قدس به نام «ایمن سمیح العباسی» (17 ساله) از شهرک سلوان واقع در جنوب قدس را به ضرب گلوله به شهادت رساندند.


گروه های ملی در بیانیه خود تاکید کردند که دعوت برای تشدید عملیات های مقاومت پاسخی است به جنایت های اشغالگران علیه ملت فلسطین و کودکان آن و همچنین استمرار سیاست های ترور و محکوم کردن سیاست توقیف پیکرهای شهدای فلسطین.


این گروه ها در بیانیه خود تاکید کردند که امروز دوشنبه روز خشم و عزای عمومی برای شهداست و همچنین فرزندان ملت فلسطین را به ادامه انتفاضه در برابر اشغالگران فراخواندند.


شمار شهدای انتفاضه قدس به 106 نفر رسید


وزارت بهداشت فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای اشغالگر اسرائیل در حی رأس العامود به طور مستقیم به سمت ایمن العباسی (17 ساله) تیراندازی کردند که گلوله به ناحیه سینه وی اصابت کرد و به دنبال آن وی را به یکی از مراکز درمانی انتقال دادند اما در اثر شدت جراحت به شهادت رسید.


این نوجوان فلسطینی در تاریخ 5/2/2015 پس از سپری کردن یکسال و 6 ماه در داخل زندان های رژیم اشغالگر از زندان آزاد شده بود و پیش از آن نیز به مدت 10 ماه در حبس خانگی بسر می برد.


در بیانیه وزارت بهداشت فلسطین آمده است که «بسیم صلاح» (38 ساله) نیز روز گذشته به ضرب گلوله نیروهای اشغالگر اسرائیل در خیابان الواد منتهی به بازارهای بخش قدیمی قدس اشغالی به شهادت رسید.


بر پایه این گزارش، با شهادت ایمن العباسی 17 ساله شمار شهدا از آغاز انتفاضه قدس تا کنون به 106 نفر رسید که 23 نفر از آنها را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند.


یورش مجدد شهرک نشینان به مسجد الاقصی


منابع فلسطینی گزارش دادند که صبح امروز دوشنبه نیز شهرک نشینان صهیونیست تحت حراست شدید نیروهای پلیس رژیم اشغالگر از سمت باب المغاربه به مسجد الاقصی یورش بردند.


بازداشت گسترده فلسطینیان در بیت امر، تفوح و جنین


نیروهای اشغالگر اسرائیل شب گذشته و بامداد امروز دوشنبه 5 شهروند فلسطینی را از شهرک بیت امر در شمال الخلیل بازداشت کردند.


محمد عیاد عوض سخنگوی کمیته مردمی مقاومت در برابر شهرک سازی در بیت امر گفت که یک گروه از نیروهای ارتش رژیم اشغالگر بامداد امروز دوشنبه به شهرک بیت امر یورش برده و 5 فلسطینی را بازداشت کردند که عبارتند از: محمد حمدی زامل ابو ماریه (42 ساله)، احمد عیسی صافی الصلیبی (19 ساله)، اخضیر یوسف اخضیر عوض (19 ساله)، محمد یوسف محمد بحر (20 ساله) و شهاب جودت نادی عادی (20 ساله).


همچنین یک گروه از نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی نیز به شهرک تفوح در غرب الخلیل و منزل مجری عملیات قدس یورش بردند.


برخی منابع محلی در الخلیل گفتند: یک گروه از نیروهای ارتش رژیم اشغالگر به منزل طه حسین الطرده (18 ساله) که مسئولان رژیم اشغالگر مدعی هستند وی با سلاح سرد به شهرک نشینان در قدس حمله کرده است، یورش بردند.


نظامیان صهیونیست همچنین بامداد امروز دوشنبه 3 شهروند فلسطینی از جمله یک اسیر جانباز و برادر وی و نیز یک دانشجو را در استان جنین بازداشت کردند.


بر پایه این گزارش، نیروهای اشغالگر با یورش به جنین، «عدنان یاسین مصطفی حمارشه» (48 ساله) اسیر آزاده و برادر وی علاء (40 ساله) را بازداشت کردند و این در حالی است که عدنان 10 سال از عمر خود را در زندان های رژیم اشغالگر سپری کرده و در حین بازداشت دچار سکته شده بود و اکنون قادر به حرکت نیست و از صندلی چرخدار استفاده می کند.


صهیونیست ها همچنین یک دانشجوی دانشگاه خضوری به نام «اویس مازن نواهضه» (22 ساله) را پس از یورش به منزل وی، بازداشت کردند.
انتهای پیام/ش

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید