امروز : دوشنبه, ۰۵. فروردين ۱۳۹۸
نشست خبری پاسیاد ابرفیاض و یادواره شهدای آزاده PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط موسسه پیام آزادگان خوزستان   
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۱

نشست خبری  آیین بزرگداشت ارتحال سید آزادگان حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر ابوترابی و یادواره شهدای آزاده با حضور جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی پیام آزادگان و با حضور فعال اصحاب رسانه صبح امروز درسالن کنفرانس این موسسه برگزارشد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پیام آزادگان ، نشست خبری  آیین بزرگداشت ارتحال سید آزادگان حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر ابوترابی و یادواره شهدای آزاده با حضور جانشین مدیرعامل موسسه فرهنگی پیام آزادگان و با حضور فعال اصحاب رسانه صبح امروز درسالن کنفرانس این موسسه برگزارشد.

 

فریبرز خوب نژاد،جانشین مدیرعامل پیام آزادگان ضمن تبریک عید بزرگ فطر، با گرامیداشت یاد و خاطره سید آزادگان و همچنین ۵۷۲ شهید غریب آزاده گفت:غریب به این معنا که ۷۰ نفر از آزادگان عزیز ما  امسال به دلایل مختلف از جمله بیماری های خاص و پیشرفته و مجروحیت ناشی از اسارت، فوت شده اند و بسیاری هم تحت عمل جراحی و بستری هستند که این رقم با توجه به جمعیت ۴۰هزار نفری آزادگان، آمار خوبی نیست. چرا که این جمعیت می تواند به صورت یک جمعیت فعال و سرزنده و فداکار برای نظام و انقلاب و فرهنگ ملت ایران به حساب بیاید، درحالی که درد را احساس می نمایند و زمانی که فرزندان آنان به سن ازدواج رسیده اند، از دنیا می روند.

 

جانشین مدیرعامل موسسه پیام در همین ارتباط همچنین  با اشاره به شخصیت حاج آقا ابوترابی خاطرنشان  کرد:  دغدغه این مرد بزرگ راه و روش و سیره ای بود که همواره و در همه حال بحث بیماری و مشکلات جسمانی آزادگان را فریاد می زدند. چرا که ایشان از نزدیک شاهد مشکلات آزادگان در اسارت و پس از آن بودند.وی  به مدت ۱۰سال پا به پای اسرا، از این اردوگاه به آن اردوگاه رفتند ومشکلاتی که آزادگان متحمل شده بودند را از نزدیک دیده بودند و از این جهت است که موسسه پیام آزادگان از تمام اقشار مردم به ویژه آزادگان و ایثارگران دعوت می نماید تا دراین مراسم شرکت نمایند.


 

خوب نژاد همچین خبر داد: در این مراسم از خانواده شهید آزاده زلفی که علی رغم تمام سختی ها، با اهدای عضو این  آزاده  سرافراز بار دیگر روح ایثار و فداکاری را درجامعه  زنده و جاری ساختند، تقدیر خواهدشد و باید به حق گفت:حاج آقا ابوترابی  کسی بود که روحیه فتوت و ایثار را در دل آزادگان روشن ساختند و می توان گفت شاید کسی به اندازه ایشان برای جمهوری اسلامی کار نکرده بودند.

 

جانشین پیام آزادگان افزود:  آزادگان با تحصیلات بالا،  فعال در جامعه، دلسوز و انقلابی و به برکت رهبریت داعیانه این سید بزرگوار که درسخت ترین شرایط توانست فرهنگ ناب دینی را به آزادگان منتقل نماید، از این روست که برخود واجب می دانیم که هرساله با گرامیداشت این سید بزرگوار، نه به عنوان بزرگداشت جسم ایشان، بلکه بزرگداشت شخصیت حاج آقا ابوترابی و فرهنگ والای ایشان به  اهل بیت(ع) متصل شویم.

 

وی همچنین با اشاره به  ویژگی های  زهد و قناعت و مناعت طبع بسیاری از آزادگان به تاسی از مرحوم حاج آقا ابوترابی، با اشاره به قانون جامع ایثارگری و خدمات رسانی به ایثارگران گفت:  قانون جامع ایثارگری برای خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان یکسان است اما درخصوص آزادگان که هم جانباز و هم اسیر بودند به طور ناقص اجرایی می شود.

 

خوب نژاد همچنین با اشاره به تقارن برگزاری مراسم گرامیداشت سید آزادگان وشهادت شهید دکتر مصطفی چمران فرمانده حاج آقا ابوترابی و ارتباط عاطفی آن دو بزرگوار گفت: قرار است در این برنامه یاد آن شهید والامقام نیز گرامی داشته شود.

 

جانشین مدیرعامل موسسه پیام آزادگان در خاتمه با یادآوری ویژه برنامه ۲۹ خرداد به مناسبت بزرگداشت حاج آقا ابوترابی که از ساعت ۱۸تا  ۲۰ در سالن سوره حوزه هنری برگزار خواهدشد، نیز گفت: بنا به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اهتمام به آزادگان و همچنین تفریظ معظم له بر کتاب "سرباز کوچک امام" که رسالت موسسه پیام آزادگان را دوچندان کرده است، از کتاب  "اگرمی شد به بادبادکها طناب بست"  مربوط به دوره نوجوانی حاج آقاابوترابی در حوزه کودک و نوجوان و ۶ جلد کتاب دیگر در حوزه فرهنگ ایثار و مقاومت نیز رونمایی خواهدشد.

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید