امروز : دوشنبه, ۰۵. فروردين ۱۳۹۸
باید راه شهدای مظلوم را با چشم دل ادامه دهیم PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط موسسه پیام آزادگان خوزستان   
چهارشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۰

به گزارش راهیان نور،سرکار خانم اکرم امیدی، یکی از زائران روشندل شهرستان بافق که در شلمچه حضور یافته بود در گفت‌و‌گو با خبرنگار جهاد رسانه ای شهید رهبر با بیان اینکه سه سال است بینایی خود را از دست داده است، خاطر نشان کرد: از پنج سالگی دچار بیماری دیابت شدم و در 6 سالگی شنوایی خود را از دست داده و از دوازده سالگی نیز آرام آرام نابینا شدم.

این زائرِ روشندل با اشاره به اینکه شهداء لاله هایی روشن هستند ،اظهار داشت دومین بار است که به این مناطق می‌آیم و تنها عشق به لاله‌ها که همان شهدا هستند باعث شد که با چشمانی به ظاهر بسته به این دیار سفر کنم؛ من اطمینان دارم که شهدا زنده‌اند و بر اعمال ما نظر دارند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هم اکنون در زمانی نیستیم که درگیر جنگ سخت باشیم تصریح کرد: در این دوران با اسلحه سر و کار نداریم بلکه در دوران جنگ نرم و جدال فرهنگی هستیم، پس باید با حفظ قرآن، دین، حجاب و ایمان در این جنگ حضور یافته و راه شهدای مظلوم را در حد توان و با چشم سِر ادامه دهیم نه با چشم سَر!

باید راه شهدای مظلوم را با چشم دل ادامه دهیم

امیدی در پاسخ به اینکه چه خواسته‌ای از شهدا دارد بیان کرد: زمانی که در معراج‌ الشهدا و در کنار شهدای گمنام حضور یافتم تنها خواسته‌ام این بود که مرا شفاعت کنند، هرچند همین قدر که توانسته‌ام خود را به این مناطق برسانم شفاعت بزرگی از جانب آنان برایم محسوب می‌شود.

این زائرِ روشندل ضمن اشاره بر از دست دادن بینایی خود افزود: هنگامی که می‌خواستم از شهدا طلب شفا جهت به دست آوردن دوباره بینایی‌ام را داشته باشم یادم آمد که در این دنیا چیزی برای دیدن نیست و فقط درخواست کردم اگر احتمال دارد با به دست آوردن بینایی از راه شهدا دور شوم همان بهتر که نابینا بمانم!

وی در پایان یکی از سروده‌های خود در وصف شهیدان را به مادران شهدای گمنام تقدیم نمود: 

به اشک مادران چشم در راه
به سرهایی که اُفتد گاه و بی‌گاه
به حق کودکان غرقه در خون
که جان دادند اندر دشت و هامون
به چشمان خموش و بسته نَنگر
برایم علم و دانش گشته سنگر
خَدَنگ خشم و خنجر ماه بهمن
به چشم دل زنم بر قلب دشمن
ز بهر دین، حجاب و حفظ قرآن
تکاپو می‌کنم با علم و ایمان
به صد اِکرام و عزت می‌نویسم
بُوَد سید علی رهبر، رئیسم
دعای عمر طولانی برایت
کنم سید علی جانم فدایت
دعا گویم که صد سال زنده باشی
همیشه خرم و پاینده باشی
منم روشندلی از مُلک ایران
امیدی هستم از شهر دلیران.

انتهای پیام/
سرکار خانم کوهیانی / خبرنگار جهاد رسانه‌ای شهید رهبر
یادمان شهدای کربلای۵

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید