امروز : دوشنبه, ۰۵. فروردين ۱۳۹۸
رسیدگی به محرومان و مستضعفان سرلوحه کار شورای شهر باشد PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط موسسه پیام آزادگان خوزستان   
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۳

Image result for ‫آیت شفیعی‬‎


آیت‌الله سید علی شفیعی در دیدار عیدانه اعضای شورای شهر اهواز با تبریک عید سعید فطر، اظهار کرد: پست‌ها فرصت‌های الهی هستند که در اختیار ما قرار می‌گیرند و خداوند می‌خواهد به وسیله آنها ما را امتحان کند که آیا شکرگزار این پست هستیم یا کفران می‌کنیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: مادامی که فرصت هست باید از آن استفاده کرد زیرا این فرصت‌ها به سرعت از دست می‌روند، از دست رفتن فرصت ها مانند ابر است زیرا وقتی بالای سر خود را نگاه می‌کنیم ابر در آسمان است ولی بعد از چند لحظه ابرها به آن طرف آسمان رسیده‌اند و بالای سر ما نیستند.

وی مهمترین استفاده از فرصت‌ها را خدمت به مردم و شهر عنوان کرد و گفت: خدمت به بندگان خدا در احادیث بسیار اهمیت دارد و علمای بزرگ ما در وصیت‌نامه‌هایشان به حل مشکلات مردم تاکید داشتند. اگر فرصت از دست برود در آینده حسرت خواهیم خورد.

آیت‌الله شفیعی همدلی و همفکری را یکی از ملزومات شورا دانست و تصریح کرد: اتحاد و همزبانی در شورای شهر فعلی خیلی بهتر از دوره‌های گذشته است.

وی در همین ارتباط توضیح داد: در دوره‌های گذشته در بین مردم اهواز این نگرانی بود که لجاجت و قوم‌گرایی حاکم است ولی در این دوره چنین صحبت‌هایی را نمی‌شنویم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: نباید کاری کنیم که از طرف مردم به قوم‌گرایی و سماجت متهم شویم؛ خوشبختانه در شورای فعلی چنین چیزی نیست و این مسئله مشهود است که باید تقویت شود.

وی گفت: در دوران مسئولیت نگرانی‌های کاری که پیش می‌آید سعی شود که به مردم کشیده نشود زیرا با این کارها مردم زده می‌شوند دشمن سوء‌استفاده می‌کند و دوست ناامید می‌شود.

آیت‌الله شفیعی بیان کرد: در دوران کاری سعی کنیم به مردم امید بدهیم؛ کاری نکنیم که آنها با همه مشکلاتی که دارند نگران شوند.

وی سلامت مالی را از دیگر ملزومات شورای شهر عنوان کرد و افزود: دوری از افراد معلوم‌الحالی که همه‌جا هستند و با ترفندهای مخصوص و شگردهای ویژه می‌خواهند به کاری مدنظرشان برسند نیز باید سرلوحه کار باشد و نباید به آنها مجال فعالیت داد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری حمایت از شهردار را از دیگر الزامات شورا برشمرد و گفت: تا هماهنگی بین شهردار و شورای شهر نباشد کاری پیش نمی‌رود.

آیت‌الله شفیعی ارتباط نزدیک با اقشار مختلف مردم به ویژه محرومان و مستضعفان از دیگر کارهای شورای شهر دانست که باید به درد آنها را رسید و به آنها خدمت کرد.

وی گفت: با مردم بودن، مشکلات را از نزدیک لمس کردن و انس با مردم خیلی برای اعضای شورا مؤثر است و حضور مستقیم و بازدید از مناطق مختلف شهر به حل مشکلات کمک شایانی می‌کند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: تلاش کنید چهره شهر عوض شود و آن را به یک شهر مدرن تبدیل کنید. زیبایی شهر افزایش یابد و چهره شهر متحول شود که این مسئله با حضور در بین مردم میسر است.

وی با تأکید بر این نکته که به مشکلات مردم رسیدگی کنیم، افزود: مردم از نظریه‌پردازی‌ها خسته شدند باید حرفی زده شود که بتوان آن را عملی کرد. کاری کنیم که اول خداوند و بعد مردم راضی از ما راضی باشند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید