امروز : دوشنبه, ۰۵. فروردين ۱۳۹۸
وقتی «شمرِ زمان» می خواهد به ایران آب بدهد! PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط موسسه پیام آزادگان خوزستان   
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۵۶

وقتی «شمرِ زمان» می خواهد به ایران آب بدهد!/ سخنگوی نتانیاهو: حکومت ایران آب ها را دزدیده و به سپاه می دهد!

نتانیاهو در حالی مدعی کمک به ایرانیان در حل بحران آب شده است که تنها 11.4 درصد مردم غزه به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند.


نتانیاهو وقتی «شمرِ زمان» می خواهد به ایران آب بدهد!/ سخنگوی نتانیاهو: حکومت ایران آب ها را دزدیده و به سپاه می دهد!


روز گذشته بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با انتشار ویدیویی شوآف گونه نگرانی خود را از خشکسالی در ایران ابراز کرده و می گوید که حاضر است به ایرانیان در این زمینه کمک کند و دانش خود را در اختیار مردم ایران بگذارد.

 

چند نکته در این ویدیو و اظهارات نتانیاهو جالب توجه است که به آن اشاره می شود:

 

الف) نتانیاهو در حالی مدعی کمک به ایرانیان در حل بحران آب شده است که در سال 2000 میلادی 98 درصد فلسطینیان ساکن غزه به آب آشامیدنی سالم دسترسی داشتند اما با اعمال سیاست های ظالمانه رژیم صهیونیستی در حوزه آب رسانی، در سال 2014 تنها 14 درصد مردم این منطقه می توانند به آب سالم دسترسی پیدا کنند و اکنون این رقم به 11.4 درصد رسیده است و طبق گزارش نهاد های بین المللی این منطقه در بحران شدید انسانی و زیست محیطی به سر می برد.

 

در گزارشی که روزنامه اسرائیلی هاآرتص در ژانویه سال 2018 منتشر کرد، 97 درصد آب آشامیدنی غزه آلوده به فاضلاب و املاح است.

 

این در حالی است که هزینه آب برای مردم فلسطین بیش از 5 برابر نسبت به اسرائیلی هاست و طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی هر اسرائیلی روزانه بیش از 10 برابر یک فلسطینی در نوار غزه آب مصرف می کند. در کنار این مسائل سیاست های زیست محیطی رژیم صهیونیستی باعث شده است که بسیاری از باغات فلسطینیان خشک و نابود شوند.

 

ب) نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی از کمک که کردن به ایرانیان در حوزه آب سخن گفته  است که روزنامه هاآرتص 6 ماه پیش و به نقل از سازمان آب هشدار داده است که علی رغم بارندگی های اخیر، اسرائیل در بلند مدت با کمبود آب مواجه می شود.

 

ج) اسرائیل دارای بزرگترین نیروگاه های هسته ای برای شیرین سازی آب دریا است و 5 نیروگاه هسته ای بخش عمده ای از آب شیرین ساکنان سرزمین های اشغالی را تامین می کند. بزرگترین آب شیرین کن هسته ای دنیا در 15 کیلومتری جنوب تل آویو و با هزینه ای 400 میلیون دلاری یبا نام سورک ساخته شده است که حدود 50 درصد از آب مورد نیاز سرزمین های اشغالی را تامین می کند.

 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز به فناوری های پیشرفته اسرائیل در شیرین سازی آب دریا و بازیافت فاضلاب اشاره می کند اما نکته جالب توجه اینجاست که این رژیم آدم کش دانشنمدان هسته ای کشورمان را ترور می کند و مخالف هسته ای شدن جمهوری اسلامی است و از طرفی مدعی است که می خواهد دانش و تکنولوژی خود در حوزه آب را به ایران را منتقل کند!

 

پس از شوی نتانیاهو در خصوص کمک به ایرانیان در حوزه بحران آب، سخنگوی نخست وزیر اسرائیل با حضور در بی بی سی فارسی اظهاراتی را بیان می کند که حتی مرغ پخته را نیز به خنده می اندازد.

 

دیوید کیز در سخنانی مضحک مدعی شد که حکومت ایران آب ها را دزدیده و آن ها را به سپاه پاسداران می دهد!
"سخنان سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بی بی سی فارسی"

در این بین رسانه های فارسی زبان رژیم صهیونیستی نیز با راه اندازی هشتگ #بحران_آب به شدت سعی در بحرانی نشان دادن وضعیت نمودند. اتفاقی که به نظر می رسد در راستای دمیدن در شکاف های قومیتی و منطقه ای صورت می گیرد تا بتواند مردم برخی مناطق را در تقابل با کشاورزان و همچنین مردم سایر مناطق قرار دهند و از این طریق در جمهوری اسلامی بحران سازی کنند.

 

همچنین پس از اظهارات نتانیاهو مبنی بر کمک به ایرانیان در حل بحران آب، بلافاصله کانال تلگرامی و وب سایتی فارسی زبان فعالیت خود را آغاز می کنند و با طرح های گرافیکی از پیش تهیه شده سعی در تحت تاثیر قرار دادن مخاطب خود هستند که این اقدام نیز حاکی از برنامه ریزی گسترده اسرائیلی ها برای ایجاد عملیات روانی در خصوص این موضوع دارد.

 

در این بین باید به برخی از مسئولان جمهوری اسلامی نیز هشدار داد که با بیان برخی از اظهارات زمین بازی را برای عملیات روانی دشمنان فراهم نکنند برای مثال نتانیاهو و همچنین سخنگوی وی بارها به اظهارات عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست و وزیر پیشین کشاورزی، مبنی بر مهاجرت 50 میلیون ایرانی در صورت ادامه خشکسالی اشاره کردند که این موضوع جای توجه فراوانی دارد.

 

علی ای حال این بار شاهد عملیات روانی جدیدی توسط دشمنان جمهوری اسلامی و این بار به بهانه خشکسالی هستیم و شاید تعبیر جالب شب گذشته رهبر انقلاب در خصوص نخست وزیر رژیم صهیونیستی و «شمرِ زمان» نامیدن وی تمامی تحلیل ها را در خود گنجاند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید