امروز : سه شنبه, ۲۱. مرداد ۱۳۹۹
رسیدگی به جانبازان زیر ۲۵ درصد به بنیاد شهید واگذار می‌شود PDF چاپ نامه الکترونیک
نوشته شده توسط موسسه پیام آزادگان خوزستان   
سه شنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۵۴


سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه برگزاری جلسه راهبردی اجرای سند خدمت رسانی به رزمندگان و در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه در مورد شکل کارت خدمت رسانی به رزمندگان و نهاد صادر کننده صحبت شد و قرار شد ظرف یک ماه آینده این موضوع قطعی و اجرایی شود.

 

وی افزود: در این جلسه همچنین کارگروه برنامه وبودجه به این گروه اضافه شد تا  در رابطه با بودجه ای که این برنامه لازم دارد، تصمیمات لازم را اخذ کند و سازمان برنامه و بودجه نیز موظف شد تا  پشتیبانی لازم از این برنامه را اتخاذ کند تا در لوایح بودجه سالیانه بودجه لازم این برنامه تخصیص یابد.

سرلشکر باقری ادامه داد: تصمیم دیگری که در این جلسه گرفته شد این بود که رسیدگی به جانبازان زیر ۲۵ درصد از ابتدای سال ۹۸  به بنیاد شهید واگذار شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: درباه اشتغال هم قرار شد تا میزان ۲۵ درصد از سهیمه اشتغال دستگاه ها به خانواده شهدا و ۵ درصد به رزمندگان اختصاص یابد و قرار شد تا سازمان امور اداری و استخدامی ساز و کار لازم را برای اجرای این موضوع تهیه کرده و گزارشی از اقدامات ۵ سال گذشته در مورد اشتغال رزمندگان ارائه دهد. همچنین  در مورد مسئله مهارت آموزی به ایثارگران قرار شد، تا سهمیه مناسبی به این جامعه هدف ارائه شود. نهایتا در مورد تسهیلات بانکی هم قرار شد تا کارگروهی تخصیص تسعیلات بانکی به رزمندگان را بررسی کرده و در  نیمه دوم ماه اجرایی کند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید